S-1315C24-A6T2U3
Part number:
S-1315C24-A6T2U3
Description:
IC REG LINEAR 2.4V 200MA HSNT6-B
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
200mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
PSRR
60dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.4V
Supplier Device Package
HSNT-6-B
Voltage Dropout (Max)
0.344V @ 200mA