S-1315B12-A6T2U3
Part number:
S-1315B12-A6T2U3
Description:
IC REG LINEAR 1.2V 200MA HSNT6-B
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Current - Output
200mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.2V
PSRR
65dB (1kHz)
Supplier Device Package
HSNT-6-B
Voltage Dropout (Max)
0.665V @ 200mA