S-1315A39-M5T1U3
Part number:
S-1315A39-M5T1U3
Description:
IC REG LINEAR 3.9V 200MA SOT23-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Supplier Device Package
SOT-23-5
Current - Output
200mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Control Features
Enable
Protection Features
Over Current
Current - Quiescent (Iq)
1 µA
PSRR
55dB (1kHz)
Current - Supply (Max)
13 µA
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.9V
Voltage Dropout (Max)
0.28V @ 200mA