S-1315A39-A6T2U3
Part number:
S-1315A39-A6T2U3
Description:
IC REG LINEAR 3.9V 200MA HSNT6-B
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
200mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
PSRR
55dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.9V
Supplier Device Package
HSNT-6-B
Voltage Dropout (Max)
0.28V @ 200mA