S-1315A18-M5T1U3
Part number:
S-1315A18-M5T1U3
Description:
IC REG LINEAR 1.8V 200MA SOT23-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Supplier Device Package
SOT-23-5
Current - Output
200mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V
PSRR
60dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.486V @ 200mA