S-1315A18-A6T2U3
Part number:
S-1315A18-A6T2U3
Description:
IC REG LINEAR 1.8V 200MA HSNT6-B
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Current - Output
200mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V
PSRR
60dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.486V @ 200mA