S-1315A11-M5T1U3
Part number:
S-1315A11-M5T1U3
Description:
IC REG LINEAR 1.1V 200MA SOT23-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Supplier Device Package
SOT-23-5
Current - Output
200mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
PSRR
65dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.1V
Voltage Dropout (Max)
0.744V @ 200mA