S-1313D13-A4T1U3
Part number:
S-1313D13-A4T1U3
Description:
IC REG LINEAR 1.3V 175MA HSNT4-A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
175mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Control Features
Enable
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.3V
Protection Features
Overcurrent, Thermal Shutdown
Supplier Device Package
HSNT-4-A
Current - Quiescent (Iq)
1.35 µA
Voltage Dropout (Max)
1.11V @ 100mA