S-1313D12-A4T1U3
Part number:
S-1313D12-A4T1U3
Description:
IC REG LINEAR 1.2V 150MA HSNT4-A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.2V
Supplier Device Package
HSNT-4-A
Current - Quiescent (Iq)
1.35 µA
Voltage Dropout (Max)
1.25V @ 100mA