S-1313D11-N4T1U3
Part number:
S-1313D11-N4T1U3
Description:
IC REG LINEAR 1.1V 125MA SC82AB
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
SC-82A, SOT-343
Current - Output
125mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Control Features
Enable
Supplier Device Package
SC-82AB
Protection Features
Overcurrent, Thermal Shutdown
Current - Quiescent (Iq)
1.35 µA
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.1V
Voltage Dropout (Max)
1.39V @ 100mA