S-1313C18-A4T1U3
Part number:
S-1313C18-A4T1U3
Description:
IC REG LINEAR 1.8V 200MA HSNT4-A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
200mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V
Package / Case
4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Protection Features
Overcurrent, Thermal Shutdown
Supplier Device Package
HSNT-4-A
Voltage Dropout (Max)
0.58V @ 100mA