S-1313C14-A4T1U3
Part number:
S-1313C14-A4T1U3
Description:
IC REG LINEAR 1.4V 200MA HSNT4-A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
200mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.4V
Supplier Device Package
HSNT-4-A
Current - Quiescent (Iq)
1.35 µA
Package / Case
4-SMD, Flat Leads Exposed Pad
Voltage Dropout (Max)
0.99V @ 100mA