S-1313B19-M5T1U3
Part number:
S-1313B19-M5T1U3
Description:
IC REG LINEAR 1.9V 200MA SOT23-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Supplier Device Package
SOT-23-5
Current - Output
200mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Control Features
Enable
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.9V
Protection Features
Overcurrent, Thermal Shutdown
Voltage Dropout (Max)
0.58V @ 100mA