S-1312D18-A4T1U3
Part number:
S-1312D18-A4T1U3
Description:
IC REG LINEAR 1.8V 150MA HSNT4-A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V
PSRR
70dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.43V @ 100mA