S-1312C16-A4T1U3
Part number:
S-1312C16-A4T1U3
Description:
IC REG LINEAR 1.6V 150MA HSNT4-A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
PSRR
70dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.6V
Protection Features
Overcurrent, Thermal Shutdown
Supplier Device Package
HSNT-4-A
Voltage Dropout (Max)
0.47V @ 100mA