S-1312C11-A4T2U3
Part number:
S-1312C11-A4T2U3
Description:
IC REG LINEAR 1.1V 150MA HSNT4-B
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Supplier Device Package
HSNT-4-B
PSRR
75dB (1kHz)
Protection Features
Overcurrent, Thermal Shutdown
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.1V
Voltage Dropout (Max)
0.71V @ 100mA