S-1312A33-A4T2U3
Part number:
S-1312A33-A4T2U3
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA HSNT4-B
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
30 µA
Package / Case
4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Supplier Device Package
HSNT-4-B
PSRR
65dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage Dropout (Max)
0.27V @ 100mA