S-1312A29-A4T1U3
Part number:
S-1312A29-A4T1U3
Description:
IC REG LINEAR 2.9V 150MA HSNT4-A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
PSRR
65dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.9V
Supplier Device Package
HSNT-4-A
Voltage Dropout (Max)
0.32V @ 100mA