S-1212B33-M5T1U
Part number:
S-1212B33-M5T1U
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 250MA SOT23-5
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Supplier Device Package
SOT-23-5
Current - Output
250mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage - Input (Max)
36V
PSRR
45dB (100Hz)
Voltage Dropout (Max)
0.8V @ 250mA (Typ)