S-1212B33-E8T1U
Part number:
S-1212B33-E8T1U
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 250MA 8HSOPA
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Current - Output
250mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage - Input (Max)
36V
Supplier Device Package
8-HSOPA
PSRR
45dB (100Hz)
Voltage Dropout (Max)
0.8V @ 250mA (Typ)