S-1206B34-M3T1U
Part number:
S-1206B34-M3T1U
Description:
IC REG LINEAR 3.4V 250MA SOT23-3
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package
SOT-23-3
Current - Output
250mA
Voltage - Input (Max)
6.5V
Voltage Dropout (Max)
0.23V @ 100mA
Current - Quiescent (Iq)
1.5 µA
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.4V