S-1206B24-I6T2U
Part number:
S-1206B24-I6T2U
Description:
IC REG LINEAR 2.4V 250MA SNT6A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
6-SMD, Flat Leads
Current - Output
250mA
Voltage - Input (Max)
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.4V
Supplier Device Package
SNT-6A
Voltage Dropout (Max)
0.36V @ 100mA