S-1206B19-M3T1G
Part number:
S-1206B19-M3T1G
Description:
IC REG LINEAR 1.9V 250MA SOT23-3
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package
SOT-23-3
Current - Output
250mA
Voltage - Input (Max)
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.9V
Voltage Dropout (Max)
0.43V @ 100mA