S-1200B45-A6T1U
Part number:
S-1200B45-A6T1U
Description:
IC REG LINEAR 4.5V 150MA HSNT-6A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
150mA
Protection Features
Over Current
Voltage - Input (Max)
10V
Current - Quiescent (Iq)
1 µA
PSRR
65dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
4.5V
Current - Supply (Max)
40 µA
Voltage Dropout (Max)
0.19V @ 100mA