S-1200B16-A6T1U
Part number:
S-1200B16-A6T1U
Description:
IC REG LINEAR 1.6V 150MA HSNT-6A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
10V
PSRR
70dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.6V
Voltage Dropout (Max)
0.6V @ 100mA