S-11L10D21-M5T1U
Part number:
S-11L10D21-M5T1U
Description:
IC REG LINEAR 2.1V 150MA SOT23-5
Encapsulation:
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
150mA
PSRR
55dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.29V @ 100mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.1V
Voltage - Input (Max)
3.65V