S-11L10D18-I6T2U
Part number:
S-11L10D18-I6T2U
Description:
IC REG LINEAR 1.8V 150MA SNT6A
Encapsulation:
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
6-SMD, Flat Leads
Current - Output
150mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V
PSRR
55dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.29V @ 100mA
Supplier Device Package
SNT-6A
Voltage - Input (Max)
3.65V