S-11L10B32-I6T2U
Part number:
S-11L10B32-I6T2U
Description:
IC REG LINEAR 3.2V 150MA SNT6A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
6-SMD, Flat Leads
Current - Output
150mA
PSRR
55dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.29V @ 100mA
Supplier Device Package
SNT-6A
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.2V
Voltage - Input (Max)
3.65V