S-11L10B12-M5T1U
Part number:
S-11L10B12-M5T1U
Description:
IC REG LINEAR 1.2V 150MA SOT23-5
Encapsulation:
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Supplier Device Package
SOT-23-5
Current - Output
150mA
Protection Features
Over Current
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.2V
PSRR
60dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.42V @ 100mA
Current - Quiescent (Iq)
900 nA
Current - Supply (Max)
16 µA
Voltage - Input (Max)
3.65V