S-1170B49UC-OUITFU
Part number:
S-1170B49UC-OUITFU
Description:
IC REG LINEAR 4.9V 800MA SOT89-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
800mA
Voltage - Input (Max)
6.5V
PSRR
65dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
4.9V
Voltage Dropout (Max)
0.18V @ 300mA