S-1155B33-U5T1U
Part number:
S-1155B33-U5T1U
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA SOT89-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
500mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
PSRR
60dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage Dropout (Max)
0.1V @ 200mA