S-1155B26-U5T1U
Part number:
S-1155B26-U5T1U
Description:
IC REG LINEAR 2.6V 500MA SOT89-5
Encapsulation:
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
500mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.6V
PSRR
65dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.1V @ 200mA