S-1142D52I-E6T1U
Part number:
S-1142D52I-E6T1U
Description:
IC REG LINEAR 5.2V 200MA 6HSOP
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
200mA
Current - Quiescent (Iq)
1 µA
Package / Case
6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Voltage Dropout (Max)
0.5V @ 200mA
Voltage - Input (Max)
50V
PSRR
40dB (100Hz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
5.2V