S-1142D48I-E6T1U
Part number:
S-1142D48I-E6T1U
Description:
IC REG LINEAR 4.8V 200MA 6HSOP
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
200mA
Current - Quiescent (Iq)
1 µA
Voltage - Output (Min/Fixed)
4.8V
Package / Case
6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Voltage - Input (Max)
50V
PSRR
40dB (100Hz)
Voltage Dropout (Max)
0.55V @ 200mA