S-1137A29-I6T2U
Part number:
S-1137A29-I6T2U
Description:
IC REG LINEAR 2.9V 300MA SNT6A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
6-SMD, Flat Leads
Current - Output
300mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
PSRR
70dB (1kHz)
Supplier Device Package
SNT-6A
Voltage Dropout (Max)
0.31V @ 300mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.9V