S-1135F31-A6T1U
Part number:
S-1135F31-A6T1U
Description:
IC REG LINEAR 3.1V 300MA HSNT-6A
Encapsulation:
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
300mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
PSRR
65dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.1V