S-1135C22-M5T1U
Part number:
S-1135C22-M5T1U
Description:
IC REG LINEAR 2.2V 300MA SOT23-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
300mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
PSRR
65dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.2V