S-1135C17-U5T1G
Part number:
S-1135C17-U5T1G
Description:
IC REG LINEAR 1.7V 300MA SOT89-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Supplier Device Package
SOT-23-5
Current - Output
300mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
PSRR
65dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.7V