S-1135A11-A6T1U
Part number:
S-1135A11-A6T1U
Description:
IC REG LINEAR 1.1V 300MA HSNT-6A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
300mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Control Features
Enable
Protection Features
Over Current
Current - Quiescent (Iq)
1 µA
PSRR
70dB (1kHz)
Current - Supply (Max)
65 µA
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.1V