S-1133B31-U5T1G
Part number:
S-1133B31-U5T1G
Description:
IC REG LINEAR 3.1V 300MA SOT89-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
300mA
Voltage - Input (Max)
10V
Package / Case
SOT-89-5/6
Supplier Device Package
SOT-89-5
PSRR
60dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.1V
Protection Features
Over Current, Thermal Shutdown
Voltage Dropout (Max)
0.19V @ 100mA