S-1133B28-U5T1U
Part number:
S-1133B28-U5T1U
Description:
IC REG LINEAR 2.8V 300MA SOT89-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
300mA
Voltage - Input (Max)
10V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.8V
PSRR
65dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.21V @ 100mA