S-1133B26-U5T1G
Part number:
S-1133B26-U5T1G
Description:
IC REG LINEAR 2.6V 300MA SOT89-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
300mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.6V
Control Features
Enable
Voltage - Input (Max)
10V
PSRR
65dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.21V @ 100mA