S-1133B19-I8T1U
Part number:
S-1133B19-I8T1U
Description:
IC REG LINEAR 1.9V 300MA SNT8A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package
SNT-8A
Current - Output
300mA
Voltage - Input (Max)
10V
PSRR
65dB (1kHz)
Current - Supply (Max)
90 µA
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.9V
Voltage Dropout (Max)
0.58V @ 100mA