S-1133B18-I8T1U
Part number:
S-1133B18-I8T1U
Description:
IC REG LINEAR 1.8V 300MA SNT8A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package
SNT-8A
Current - Output
300mA
Package / Case
8-SMD, Flat Leads
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V
Voltage - Input (Max)
10V
PSRR
65dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.58V @ 100mA