S-1133B15-U5T2U
Part number:
S-1133B15-U5T2U
Description:
IC REG LINEAR 1.5V 300MA SNT8A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package
SNT-8A
Current - Output
300mA
Package / Case
8-SMD, Flat Leads
Voltage - Input (Max)
10V
PSRR
70dB (1kHz)
Current - Supply (Max)
90 µA
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.5V
Voltage Dropout (Max)
0.58V @ 100mA