S-1133B13-U5T1G
Part number:
S-1133B13-U5T1G
Description:
IC REG LINEAR 1.3V 300MA SOT89-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
300mA
Voltage - Input (Max)
10V
Package / Case
SOT-89-5/6
Supplier Device Package
SOT-89-5
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.3V
PSRR
70dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.78V @ 100mA