S-1133B12-U5T2U
Part number:
S-1133B12-U5T2U
Description:
IC REG LINEAR 1.2V 300MA SOT89-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
300mA
Voltage - Input (Max)
10V
Package / Case
SOT-89-5/6
Supplier Device Package
SOT-89-5
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.2V
Voltage Dropout (Max)
0.88V @ 100mA
PSRR
70dB (1kHz)