S-1133B12-I8T1U
Part number:
S-1133B12-I8T1U
Description:
IC REG LINEAR 1.2V 300MA SNT8A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package
SNT-8A
Current - Output
300mA
Package / Case
8-SMD, Flat Leads
Voltage - Input (Max)
10V
Current - Quiescent (Iq)
1 µA
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.2V
Voltage Dropout (Max)
0.88V @ 100mA
PSRR
70dB (1kHz)