S-1131B31UC-N4QTFU
Part number:
S-1131B31UC-N4QTFU
Description:
IC REG LINEAR 3.1V 300MA SOT89-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
300mA
Voltage - Input (Max)
6.5V
Protection Features
Over Current
Package / Case
SOT-89-5/6
Supplier Device Package
SOT-89-5
Current - Quiescent (Iq)
1 µA
PSRR
70dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.1V
Current - Supply (Max)
65 µA
Voltage Dropout (Max)
0.34V @ 100mA