S-1131B21UC-N4GTFU
Part number:
S-1131B21UC-N4GTFU
Description:
IC REG LINEAR 2.1V 300MA SOT89-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
300mA
Voltage - Input (Max)
6.5V
Package / Case
SOT-89-5/6
Supplier Device Package
SOT-89-5
PSRR
70dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.55V @ 100mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.1V